Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Frombork rewitalizuje Stare Miasto

2014-04-14 Frombork rewitalizuje Stare Miasto

We Fromborku na Warmii trwa remont Rynku Miejskiego i Kanału Kopernika.


Prace na Rynku Miejskim (grafika: Urząd Miasta i Gminy we Frombroku)

Na Rynku Miejskim we Fromborku wykonywana jest nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Rynek zostanie otoczony szerokimi chodnikami z płyt granitowych. W nawierzchni placu zaprojektowano koliste pasy z ciemniejszej kostki, symbolizujące Układ Słoneczny. Na tak zaznaczonych orbitach staną duże łukowe siedziska symbolizujące planety, a na jednym z nich - jak łatwo zgadnąć trzecim od centrum - usiądzie odlany z brązu Mikołaj Kopernik patrzący w kierunku Wzgórza Katedralnego.

W centralnej części Rynku stanie odrestaurowana zabytkowa pompa, a w jej sąsiedztwie znajdzie miejsce nowa fontanna z podświetlanymi strumieniami wody tryskającymi bezpośrednio z posadzki placu. Rynek zostanie oświetlony nowymi lampami, wokół niego zostaną ustawione ławki i kosze, a wzdłuż ścian budynków posadzone zostaną szpalery nowych drzew podświetlanych po zmroku lampami wbudowanymi w posadzkę Rynku.

Teren Rynku objęty zostanie monitoringiem wizyjnym zapewniającym pełną widoczność nawet w całkowitej ciemności oraz będzie miał bezprzewodowy Internet.


Prace przy Kanale Kopernika (grafika: Urząd Miasta i Gminy we Frombroku)

Równolegle odnawiane są ściany i dno Kanału Kopernika oraz remontowane chodniki. Wymieniono nawierzchnie chodników i wykonano nowe schody po zachodniej stronie Kanału, by zapewnić dostępność terenu dla mieszkańców i gości miasta w długi majowy weekend. Obecnie są prowadzone prace związane z remontem ścian i dna Kanału, końcowym etapem będzie remont chodników po jego wschodniej stronie.

Środki na remont (3,35 mln zł) pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Prace rewitalizacyjne potrwać mają do końca lipca 2014 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: