Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Konkurs "Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur"

2015-07-20 Konkurs "Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur"

Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych w Olsztynie organizuje konkurs fotograficzny "Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur".

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z koleją:

  • 19 lutego świętowano 70-lecie przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna,
  • 14 czerwca minęła 170. rocznica przejazdu pierwszego pociągu odcinkiem Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, co uznaje się za początek kolei w Polsce.

Konkurs stanowi propozycję dla miłośników fotografii. Tematem zdjęć ma być szeroko rozumiana kolej na tle bogactwa pejzażu Warmii i Mazur. Organizator jest przekonany, że pejzaż - miejski, leśny, wiejski, pocztówkowo słodki, jak i ten o pięknie nieoczywistym lub wątpliwym ? wzbogacony o różnorodność obiektów kolejowych oraz umiejętności, wyobraźnię i wra?liwość artystyczną, stanie się nową, dla wielu zaskakującą, wartością. Zdaniem organizatora ważne też jest, by pojedyncze zdjęcie zawierało pewien skończony, pełny przekaz, informację, najlepiej wykraczającą znacznie poza stereotypowy, powszechnie funkcjonujący obraz regionu jako jednego z najpiękniejszych w Polsce, "cudu natury" czy "krainy tysiąca jezior".

Prace przyjmowane będą do 23 października 2015 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: