Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Mazurskie lotnisko podsumowało 2020 rok

2021-01-04 Mazurskie lotnisko podsumowało 2020 rok

W 2020 roku lotnisko Olsztyn Mazury (SZY) zanotowało ponad 62 tys. pasażerów.

Dokładnie było to 62 395 pasażerów. W porównaniu z rokiem 2019, jest to spadek o -59,57%, kiedy to na lotnisku odprawiono 154 319 osób.


Terminal mazurskiego lotnisko (grafika: Tadeusz Rudzki, Wiki (CC))

Powodem spadków na mazurskim lotnisku, podobnie jak na innych, jest trwająca na całym świecie pandemia koronawirusa wpływająca szczególnie mocno na rejsowy ruch pasażerski.

Także na Mazurach doszło do czasowego zawieszenia lotów pasażerskich. Wszystkie trasy oferowane przez przewoźników przed pandemią, wróciły do rozkładu lotów na przełomie czerwca i lipca 2020. Pasażerowie mogli z Mazur polecieć do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton oraz Stansted), Niemiec (Dortmund) oraz na trasie krajowej do Krakowa.

Obecny rozkład lotów z lotniska zależy od dynamicznie zmieniających się restrykcji oraz regulacji

Podobnie jak na innych lotniskach wprowadzono rozwiązania jak np. kontrolę temperatury ciała osób wchodzących do terminala, noszenie maseczki na terenie portu, zachowanie dystansu społecznego i dbanie o higienę rąk. Powierzchnie terminala są systematycznie dezynfekowane, a pracownicy portu wyposażeni zostali w środki ochrony osobistej.

"Rok 2020 był pełen wyzwań dla całej branży lotniczej, na niespotykaną dotąd skalę. Staraliśmy się przystosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej w Polsce i Europie, zapewniając ciągłość operacyjną lotniska i w nowym roku będziemy kontynuowali te działania wierząc, że ruch lotniczy będzie się stopniowo odbudowywał." - powiedział Tomasz Kądziołka, prezes lotniska Olsztyn Mazury.

Obecny na lotnisku radiowy system nawigacyjny ILS zostanie podniesiony do II kategorii. W październiku 2020 roku podpisana została umowa o dofinansowanie projektu ze środków unijnych. Zwiększy on bezpieczeństwo operacji lotniczych szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: