Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Pierwszy olsztyński Impuls

2015-02-19 Pierwszy olsztyński Impuls

Nowy pociąg Impuls dołączył do floty Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

W środę 18 lutego 2015 roku na Dworcu Głównym w Olsztynie Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przekazał Dyrektorowi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, Ryszardowi Kuć, klucz do nowo zakupionego Impulsa.


Impuls (grafika: Przewozy Regionalne)

Punktualnie o 10:30 zaproszeni goście i przedstawiciele mediów wyruszyli wraz z pasażerami w pierwszą trasę nowej jednostki. W trakcie jazdy przedstawione zostały informacje o nowym pojeździe. Można też było go zwiedzić, poczytać przygotowaną specjalnie na tę okazję przez firmę Newag, producenta pociągu, ulotkę, a nawet poobserwować z bliska pracę maszynisty i roztaczające się z jego kabiny widoki.

Tuż przed godziną jedenastą Impuls dotarł do Ostródy. Na peronie niedawno wyremontowanego dworca czekali już przedstawiciele ostródzkiego samorządu i grupa dzieci, które przyszły specjalnie po to, by obejrzeć najnowszy zakup Urzędu Marszałkowskiego i przejechać się nim.

O 11:40 pociąg wyruszył do Olsztyna. Dziennikarze wykorzystali ten czas na kolejne w tym dniu wywiady, których tematyka dotyczyła wielu aspektów związanych z kolejnictwem w regionie. Wielokrotnie wracano również do historycznych wydarzeń, które zdecydowały o wyborze daty inauguracyjnego przejazdu Impulsu - 18 luty to 11 rocznica przekazania przez Urząd Marszałkowski pierwszego pociągu Przewozom Regionalnym i dzień poprzedzający 70. rocznicę przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: