Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Pierwszy pociąg z Olsztyna na lotnisko

2016-01-21 Pierwszy pociąg z Olsztyna na lotnisko

Z Dworca Głównego w Olsztynie wyjechał pierwszy rejsowy pociąg Przewozów Regionalnych do nowo otwartego Portu Lotniczego w Szymanach.

Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie dotrą z Olsztyna na lotnisko w mniej niż godzinę.

Dzień przed wyjazdem pierwszego pociągu na tory, 20 stycznia 2016 roku, odbyło się oficjalne otwarcie nowego Portu Lotniczego.

Uroczystego oddania do użytku obiektu dokonał marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin. Wśród zaproszonych gości znajdowali się m.in. Jerzy Szmit - wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, posłowie i senatorowie RP, burmistrzowie i prezydenci miast Warmii i Mazur, projektanci i wykonawcy lotniska, a także inne osoby związane z realizacją tego przedsięwzięcia. Podczas wydarzenia, Wojewoda Warmińsko-Mazurski odczytał list gratulacyjny od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Odbył się także pierwszy lot pokazowy z Szyman do Berlina i z powrotem.

Dla zaproszonych gości Przewozy Regionalne przygotowały pociąg specjalny z Olsztyna do przystanku Szymany Lotnisko.

Podróż na lotnisko zapewniają nowoczesne i komfortowe autobusy szynowe przystosowane także dla osób niepełnosprawnych.

Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 14,60 zł, a rozkład jazdy każdego z dwóch par pociągów dziennie dostosowany jest do planu odlotów i przylotów.

Bilety na pociągi lotniskowe można zakupić tradycyjne w kasach biletowych, a także za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: