Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Pociąg Impuls już w Olsztynie

2015-01-29 Pociąg Impuls już w Olsztynie

Na stację w Olsztynie przyjechał z fabryki Newag w Nowym Sączu nowy Impuls.


Impusl jest to dwuczłonowy elektryczny zespół trakcyjny o symbolu producenta 37WE, kolejowym zaś EN98-003 (grafika: Przewozy Regionalne)

Pociąg ten może przewozić 265 pasażerów i rozwijać prędkość do 160 km/godz. Cechuje go wysoki komfort jazdy, możliwośćkorzystania z Wi-Fi oraz gniazda do zasilania laptopów i innych sprzętów elektronicznych.

Posiada również kamerę obserwującą i rejestrującą szlak oraz monitoring wnętrza pojazdu. Wyposażony jest też w klimatyzację i przestronne WC z zamkniętym obiegiem, a nawet przewijakiem dla najmłodszych. Skład wyróżnia charakterystyczna dla regionu malatura, umieszczony w kilku miejscach herb województwa oraz haftowane na zagłówkach foteli logo Warmii i Mazur.

Impuls został zakupiony przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego; będzie go użytkować olszty ński Oddział Przewozów Regionalnych.

Jeszcze w tym miesiącu Impuls rozpocznie regularne kursy w regionie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: