Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > Stocznia jachtowa Delphia Yachts wyróżniona przez prezydenta

2014-06-02 Stocznia jachtowa Delphia Yachts wyróżniona przez prezydenta

Wśród tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej znalazła się stocznia jachtowa Delphia Yachts.

Delphia Yachts dostała nagrodę w kategorii Obecność na Rynku Globalnym.


Nagroda (grafika: Delphia Yachts)

W zakładzie firmy zlokalizowanej w Olecku rocznie produkowanych jest 260 jachtów żaglowych i 1,4 tys. jachtów motorowych. Przy produkcji zatrudnionych jest około 600 osób, które produkują jachty żaglowe serii Delphia, Sportina i Phila oraz łodzie motorowe Quicksilver i Uttern. Zdecydowana większość produkcji trafia na eksport.

Stocznię jachtową Delphia Yachts założyli w 1990 roku bracia Piotr Kot i Wojciech Kot. Przez 24 lat działalności stocznie wyprodukowała ponad 20 tys. jachtów żaglowych i motorowych do żeglugi śródlądowej, morskiej i oceanicznej.

Od niedawna firma prowadzi także własą przystań jachtową Marina Delphia Yachts, która położona jest w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Można tam się zapoznać z jachtami producenta przed ich zakupem, można je wyczarterować jacht. Odbywają się tam także testy nowych konstrukcji.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyznawana jest corocznie. Przyznawana jest polskim firmom, instytutom naukowym i badawczym oraz wynalazcom.

Uroczyste wręczenie nagrody dla firmy odbyło się 2 czerwca 2014 roku w Poznaniu podczas "II Powszechnej Wystawy Krajowej - Konkurencyjna Polska" (PWK) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: