Nowości  Warmia  Mazury  Atrakcje  Noclegi    
 


Warmia-i-Mazury.pl > W Giżycku powstanie jeden z największych hoteli na Mazurach

2019-01-10 W Giżycku powstanie jeden z największych hoteli na Mazurach

Giżycko czeka jedna z największych inwestycji hotelasrkich na Mazurach.


Koncepcja architektoniczna (grafika: Doryb)

Inwestorem jest Piotr Basiewicz z Ełku, który zajmuje się przetwórstwem ryb w ramach firmy Doryb. W celu budowy nabył on w użytkowanie wieczyste działkę w Giżycku na 99 lat za kwotę niemal 8 mln zł.

Hotel oferować ma 401 pokoi na około 1 000 miejsc noclegowych. Ma mieć 7 kondygnacji nadziemnych. Całkowita powierzchnia budynku wynosić ma ponad 42 tys. m2.

Hotel powstać ma nad Kanałem Łuczańskim (Giżyckim), który łączy jeziora Niegocin oraz Kisajno. Powstanie częściowo na terenie zabytkowego układu urbanistycznego domu zdrojowego Kurhaus, który wpisany jest do rejestru zabytków. Całkowita powierzchnia terenu inwestycji to 14,7 tys. m2.


(grafika: Doryb)

Hotel posiadać ma sale konferencyjne, restauracje oraz SPA. Na najwyższym piętrze znajdować się będą tarasy widokowe oraz basen. Samochody klientów stawiane będą w dwupoziomowym garażu.

Budowa hotelu rozpocząć się ma w ciągu 3 lat. Budowa do stanu surowego trwać ma kolejne 3 lata.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Warmia-i-Mazury.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Warmii i Mazurach za darmo.

Warmia-i-Mazury.pl na serwisach społecznościowych: